Apple Watch - technologia jutra !

Jeszcze nie tak dawno – bo kilka miesięcy temu na swoim instagramie pochwaliłem się nowym nabytkiem jakim jest iPhone 6. Do jego zakupu zbierałem się dość długi czas a głównym powodem była zaporowa cena oraz fakt posiadania w pełni sprawnego telefonu. Jak się jednak okazało – do czasu- kiedy to podczas treningu na wyświetlacz mojego telefonu upadł 12 kg ciężar i plany wakacyjne prysły jak mydlana bańka a wszelkie oszczędności wydałem na zmechanizowane jabłko o pojemności 64 GB.

Dotychczas korzystałem jedynie z urządzeń opartych na systemie Android – jednak dusze, które drzemią w sprzętach marki Apple nie mają sobie równych! Ci, którzy posiadają ich sprzęty doskonale wiedzą o czym mówię. Ale nie o telefonach dziś będziemy mówić a mianowicie o Apple Watch'u, który nabyłem przed podróżą do Tajlandii.
Jak przystało na zwykłego zjadacza chleba zdecydowałem się na tańszą wersję Apple Watch Sport w kolorze gwiezdnej szarości, która idealnie współgra z kolorem mojego jabłka.

Dobra ale do sedna! Do czego tak właściwie nam ten Apple Watch i czy warto zainwestować w jego zakup? Czy to jedynie zabawka dla osób, które nie wiedzą co tak właściwie zrobić z pieniędzmi?
Nic bardziej mylnego- inteligentny zegarek ma ułatwić nam codzienną pracę.
Na samym początku byłem dość sceptycznie do niego nastawiony. Jednak po tygodniu zaprzyjaźnienia się z nowym „towarzyszem” nie wyobrażam sobie, by na moim ręku znalazł się inny rodzaj zegarka.

To co wyróżnia AppleWatch od innych inteligentnych zegarków to prosty design oraz łatwość w obsłudze. Po naciśnięciu koronki naszym oczom ukazuje się bardzo czytelne menu. To od nas zależy jakie aplikację będą w nim wyświetlane. Od teraz sprawdzenie maili, messenger'a czy też przegląd instagramu obędzie się bez wyjmowania telefonu z kieszeni.
Zupełnym zaskoczeniem okazała się możliwość wykonywania rozmów telefonicznych a to wszystko za sprawą wbudowanego głośnika oraz mikrofonu . Pisząc to teraz, przed oczami mam obraz z bajki Powers Rangers, w której to bohaterowie porozumiewali się ze swoim guru za pomocą zegarków :D

Od teraz ćwicząc na siłowni nie muszę martwić się, gdzie tak właściwie położyć telefon, by uchronić go od niespodziewanego wypadku i zastanawiać się czy, ktoś przypadkiem nie chce się z nami skontaktować i przekazać nam ważną wiadomość.
Kolejną funkcją zegarka Apple jest mierzenie aktywności sportowej. Możemy sprawdzić liczbę spalonych danego dnia kalorii, przebyty dystans oraz zapisać dane na temat treningu sportowego. Już na samą myślą, że kontrolujemy nasz organizm czujemy się zdrowsi :) 

Producent nie zatracił myśli przewodniej, że ma to być zegarek a nie technologia ubieralna i za to należą się ogromne brawa. 
Jak pewnie zobaczycie na zdjęciach z wyjazdu do Tajlandii towarzyszył mi on podczas całej podróży. Idąc na plaże zostawiałem telefon w domu a mimo wszystko byłem w stałym kontakcie ze swoimi bliskimi. 


Zegarek Apple Watch : http://ispot.pl/watch

Sprawdź również:

3 comments

 1. Hi there my dear! I just want to ask if we can follow each other on GFC?

  Please leave a comment on our blog!

  http://kstylick.blogspot.com

  You can also follow us on Facebook and Instagram.

  https://www.facebook.com/Kstylick
  https://instagram.com/kstylick/

  we will follow you back! XOXO

  Korean Fashion

  OdpowiedzUsuń