Fryzury męskie 2015

Dzisiejszy post to kolejna nowość na blogu! Kilka dni temu poprosiłem Was na swoim fanpage’u, abyście podsyłali zdjęcia swoich fryzur. Dostałem bardzo dużo fotek, co było ogromnym i pozytywnym zaskoczeniem. Postanowiłem wybrać kilka z nich, aby zainspirować innych do zmian, które jak wspominałem są potrzebne w życiu każdego z nas! Może zacząć się od zwykłej przemiany włosów, a skończyć na gruntownych postanowieniach w życiu osobistym!
Włosy tak samo jak ubiór, paznokcie czy zapach perfum jest wyrazem naszego dbania o siebie. Dlatego ważne jest, aby przynajmniej raz w miesiącu podcinać końcówki, które narażone są na wiele czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Włosy tak jak i nasza cera pokazują jak się odżywiamy oraz jaki tryb życia prowadzimy. Kiedy mamy zadbane, lśniące, równo przystrzyżone pasma od razu chętniej zerkamy w lustro, podobamy się sobie. Każdy z nas ma w sobie choć niewielką cząstkę narcyzmu. Lubimy podziwiać to co piękne i naturalne.
Przeglądając zdjęcia od Was dochodzę do wniosku, że jestem tak samo modny i na topie jak wy! Krótkie, dobrze przystrzyżone boki i tył, góra rośnie długa i bujna, czyli w slangu fryzjerów – short back and slides. Jest tak samo popularny jak long bob wśród blogerek, aktorek czy top modelek.
Na fryzurę macie swoje wyjątkowe patenty. Urozmaicacie je, zmieniając kolor, układając w różny sposób długą górę, poprzez zaczesywanie do tyłu lub do przodu lub zostawiając tzw. niedbały „porządek”, który tak naprawdę wymaga odpowiednich przygotowań.
Otrzymałem również zdjęcia fryzur, które podkreślają waszą wyjątkowość. Długie włosy czy gęste loki naprawdę wyglądają nieziemsko!


Chciałbym wyróżnić kategorie, które w kończącym się roku i nadchodzącym nowym pozostaną modne i wygodne:
- długie włosy – noszą się tak zazwyczaj hipsterzy. Łączą oni długie włosy z brodą, która jest równie gęsta i wymowna. Ich znakiem rozpoznawczym są tatuaże, zazwyczaj w widocznych miejscach. Długie włosy upinają w kok, podcinają boki na dość krótko, a górę zostawiają dłuższą.- loki – kojarzą się z duszą artysty i mężczyzny z wyobraźnią, który gra na gitarze lub pisze swoje przepiękne teksty. Loki mają to do siebie, że są włosami z natury bardzo suchymi, dlatego warto na nie nakładać duże ilości odżywek i masek nawilżających.


- przedziałek – kochają je mężczyźni nowocześni, ale eleganccy i z klasą. W dawnych czasach mówiło się, że przedziałek jest wyznacznikiem wysokiego statusu majątkowego. Musi być równy, a pozostałe włosy gładko ułożone, aby był on dobrze widoczny.


- artystyczny nieład – noszą się tak ludzie modni na ulicy, czyli blogerzy. Tak jak w przypadku włosów długich do tego rodzaju fryzury zazwyczaj zapuszcza się brodę, nie za długą, ale gładko i równo przystrzyżoną. Takimi włosami można się bawić, co daje każdego dnia zupełnie nową odsłonę.


- krótkie włosy – uważa się, że są najprostsze w utrzymaniu. Aby wyglądały perfekcyjnie i porządnie muszą być równo przycięte i zdrowe. Uwielbiają je mężczyźni biznesu, którzy w czasie spotkań nie mogą pozwolić sobie na odgarnianie z czoła bujnej grzywy.Gratulacje dla Was, za to, że dbacie o siebie i swoją naturalność!

tekst : Gabriela Pietrzycka

Sprawdź również:

2 comments