Na co zwrócić uwagę wybierając trymer do brody ?


Chcesz sprawić sobie piękny prezent na święta? Poproś Mikołaja o trymera pod choinkę!
Maszynka ta, która nie tylko służy do precyzyjnego strzyżenia brody czy wąsów musi być przemyślanym zakupem – dlatego uczul swojego Mikołaja i podaj konkretne cechy, jakie powinna posiadać!
Różnorodne modele posiadają: wyświetlacze, lasery, które wyznaczą idealne linie cięcia czy obrotowe głowice. Mogą być zasilane na akumulatory lub z sieci.
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze trymera:
 • Najpierw dokładnie przeanalizuj i zastanów się czy maszynka ta będzie służyła tylko i wyłącznie do brody czy też musi być przeznaczona do innych części ciała.
  Haczyk jest prosty – gdy potrzebujesz maszynki tylko do strzyżenia brody, wystarczy model z jedną nasadką, gdzie możesz wyregulować poziom długości strzyżenia.
  Natomiast, gdy poszukujesz trymera wielofunkcyjnego, doskonale się sprawdza ten z wymiennymi głowicami. Dzięki takim udogodnieniom możesz ogolić włosy na głowie (lub je po prostu wyregulować) czy też pozbyć się owłosienia z uszu oraz nosa.

 • Zasilanie – według mnie najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zasilanie sieciowo – akumulatorowe, gdyż sprawdza się ono idealnie także w podróży (gdzie brak dostępu do stacjonarnego gniazdka). Nawet kiedy pozostawisz rozładowany trymer w domu, wystarczy, że podłączysz go do zasilania i na spokojnie pozbędziesz się zarostu, przy ładowaniu maszynki.
  Pamiętaj! Im krótszy czas ładowania tym maszynka będzie dłużej działać

 • Wyświetlacz – dzięki niemu dowiesz się o poziomie baterii i nie tylko! Dodatkowo możesz ustawić długość strzyżenia co do milimetra – jednakże takie funkcje pobierają mnóstwo baterii, przez co czas pracy urządzenia jest o wiele krótszy.

 • Liczba ustawień długości strzyżenia – jest to NAJWAŻNIEJSZE! Od tego zależy jak będziesz się prezentował w zaroście… może zdecydujesz się na dłuższy tzw. trzydniowy zarost lub krótkie strzyżenie (porządne, tzw. biurowe).

 • Wbudowany laser – droższe trymery posiadają wbudowane lasery, które wyznaczają linię cięcia i dzięki temu ułatwiają samo strzyżenie.

 • Podajnik – istnieją modele, które posiadają wbudowane zbiorniczki na ścinane włosy – model zasysający (a przy tym dbający o porządek)

 • Walory estetyczne – opływowy kształt idealnie dopasowuje się do ręki, dzięki czemu wykonywana czynność nie będzie kojarzyła się z męczącym obowiązkiem. Kolor, który lubisz będzie dodatkowym i modnym atutem urządzenia!

Przemyślałeś? Zdecydowałeś się? To pędź do Mikołaja i bardzo ładnie go poproś… bo modny mężczyzna to zadbany mężczyzna!

Oto przykładowe modele trymerów:
Trymer Philips Series 3000 QT4005/15 - to jest mój wybrór !

Sprawdź również:

2 comments

 1. Hej, fajny artykuł, sporo się dowiedziałem. Obecnie zastanawia mnie kwestia trymera do brody, jestem dość mocno przekonany do zainwestowania w taki sprzęt. Czy masz jakieś doświadczenia z trymerami? Szukam porady odnośnie najlepszego trymera, ale też nie za miliony monet. Sprawdzam różne rankingi i proadniki na ten temat i na razie wygrywa coś od philipsa, tutaj kilka modeli zostało wyróżnionych -= https://www.prorankingi.pl/rankingi/higiena-i-pielegnacja/trymery-do-brody/ znasz któryś z nich? A może jednak wybrać brauna lub remingtona? Pozdrawiam i dzięki za artykuł

  OdpowiedzUsuń