New York, New York

Gdy planowałem tę sesję, pierwszym, właściwym pomysłem na nią, była stylizacja w stylu Nowy Jork.
Trafność wyboru potwierdziły zdjęcia wykonane na tle wysokich, majestatycznie wyglądających budynków. Przyjemne światło sączące się z okien biurowców ociepla otoczenie, stanowi idealne tło wygodnej, acz klasycznie eleganckiej stylizacji. Warto zwrócić uwagę na niektóre zdjęcia – są dynamiczne, wypełnione ruchem. To także wpisuje się w nowojorski charakter – tam pęd, przyspieszone bicie serca, tętniąca życiem miejska dżungla to codzienność, która na swój sposób zachwyca.
Dominującym elementem wyróżniającym całą stylizację jest zdecydowanie gruby, pleciony sweter (Zara). Idealnie pasuje do aktualnych, bo kapryśnych warunków pogodowych. Jest bardzo ciepły, przyjemny w dotyku. Uwagę zwraca czarny wzór. Na kremowym tle prezentuje się niezwykle. To ukłon w stronę tradycyjnych plecionek, w których elegancja spotyka się z inspirującą opowieścią o modzie. Sweter świetnie spełni funkcję golfu, aczkolwiek w bardziej komfortowej odsłonie. Luźniejsza forma sprawia, że wspaniale sprawdzi się zarówno na spotkaniu z przyjaciółmi, jak i rodzinnym obiedzie.
Nie byłym jednak sobą, gdybym w tego typu stylizacji postawił jedynie na swobodny luz. Komfort swetra przełamałem eleganckim, dwurzędowym płaszczem. Jego ciemna szarość to nawiązanie do ponadczasowej klasyki. Warto zwrócić uwagę na jego strukturę – nie jest ona bowiem prosta, zwyczajna. Wygląda, jakby miała piękne, wręcz kunsztowne zdobienia. Ciekawym elementem płaszcza jest srebrna, podwójna przypinka, która przyciąga uwagę postronnych obserwatorów. 
Jeśli jednak preferujesz ład i porządek, to tak jak ja, wybierz małą nerkę (Zara), wykonaną z materiału imitującego skórę krokodyla. Ciekawa faktura torby to jednak nie wszystko. Zwróćcie uwagę na jej kształt – wygląda jak niewielka aktówka albo listonoszka. Przypięta w pasie zda egzamin w gąszczu miejskiej dżungli.
Do nowojorskiej stylizacji "zaprosiłem" również czarne, proste, klasyczne spodnie, które stanowią idealne uzupełnienie beżowego, plecionego swetra. Doskonale podkreślają intensywność wzoru. Świetnym dodatkiem okazały się także zamszowe buty (Saint Laurent). To znakomite obuwie, szczególnie na porę przejściową, gdy deszcz odchodzi w zapomnienie. Sprawdzą się też w mroźne dni – wysoka jakość wykonania zadba o przyjemne ocieplenie stóp. Nie można zapomnieć także o głowie – ona również potrzebuje ciepła, dlatego w stylizacji świetnie odnalazła się prosta, czarna czapka.
Hołdem złożonym innowacyjnej elegancji jest oczywiście zegarek Skagen, którego klasa doskonale  łączy się z ponadczasowym i - pozostającym trendy - minimalizmem. Utrzymany w skandynawskim stylu, doskonale współgra z plecionym, grubym golfem. A surowy design zegarka dodatkowo zdaje się ocieplać  długi, dwurzędowy płaszcz. Białe, smukłe wskazówki godzin i minut na czarnej, ekstrawaganckiej tarczy to duet doskonały, który nigdy nie wychodzi z mody. Sama tarcza jest dość prosta i uniwersalna. Jej rozmiar jest wręcz idealny – nie jest ani zbyt masywna, ani zbyt mała. Duński producent gwarantuje także wysoką jakość wykonania, wyposażając zegarek w precyzyjny mechanizm kwarcowy. Przykładem minimalistycznej, funkcjonalnej formy jest koperta, której grubość to zaledwie 8 milimetrów. Zegarek będzie doskonale wyglądał zarówno przy swobodnym swetrze, jak i eleganckiej  koszuli, bo idealnie przylega do nadgarstka, co na pewno docenią funkcjonalni minimaliści! A dla wszystkich zainteresowanych podsyłam link do zegarka i dzielę się z Wami specjalnym kodem rabatowym w wysokości 50 zł do wykorzystania w sklepie zegarek.net
(LINK TUTAJ: www.bit.ly/2E1ROfd). Rabat z kodem: RFSXMASS2.
Cała stylizacja to uniwersalne połączenie niezobowiązującego luzu z ekstrawagancką, acz funkcjonalną elegancją. Jest ciepła, przyjemnie swobodna. Minimalistyczne detale urozmaicają, ale nie zaburzają stylistycznego ładu i porządku. Nowojorska odsłona charyzmy i inspirującego kunsztu to aktualny strzał w dziesiątkę!
płaszcz Zara / sweter Zara / spodnie Diesel / zegarek Skagen / buty Saint Laurent / torba Zara / czapka H&M

Sprawdź również:

1 comments